Dieses Jobangebot ist archiviert und steht nicht mehr zur Verfügung.
Vakante Jobangebote finden Sie unter Projekte.

SAP SD Consultant Senior

Eingestellt von Pixie Recruitment Services Limited

Gesuchte Skills: Sap, Consultant

Projektbeschreibung

Pentru unul din clientii nostri cautam un consultant functional senior SAP SD care are abilitatile tehnico-functionale necesare pentru a livra cu succes proiecte complexe, de personalizare, functionale si suport.

Calificari cheie:
Puternice abilitti de comunicare verbala si scrisa sunt cruciale pentru aceasta pozitie pentru ca se va interactiona puternic cu mediul de afaceri, alte grupuri de IT si 3rd parties la nivel global, cu resurse în diferite zone.
Candidatul functioneaz bine cu supraveghere minima si poate lucra pe mai multe proiecte simultan.
Se cere sa fie auto-motivat, precum si motivator, obiectiv si orientat pe detalii, sensibil la domeniul de aplicare si termenele stabilite, puternic la analiza tehnica si functionala, cu atentie la detalii.
Mai mult de 5 ani de SAP SD experienta functionala (hands-on) în pozitii principale functionale/manager de proiect pentru procese order to cash.
Sunt necesare abilitti analitice si de rezolvare a problemelor precum si know-how al factorilor de performanta ai sistemului si impactul design-ului..
Experienta extinsa de dezvoltare în proiecte de anvergura.
Sunt necesare bune abilitati de management de proiect si experienta de team leader.
Necesita abilitati si capacitatea de a comunica în mod eficient la toate nivelurile de comunicare verbala si scrisa.
Trebuie sa fie un jucator de echipa bun cu abilitati dovedite în colaborare cu echipele functionale mari si la nivel mondial.

Descriere:
Acest candidat va lucra indeaproape cu echipele noastre de afaceri din toate regiunile, înteleagand nevoile lor specifice, atât din punct de vedere tactic si strategic, va colabora cu alte grupuri IT, precum si membrii echipei SAP pentru a determina, recomanda si implementa solutii scalabile si robuste, maximizand metodologii, ghiduri de dezvoltare si managementul de proiect.

Responsabilitati principale vor include:
Va sprijini Business Process Owner-ul în identificarea, dezvoltarea si implementarea proceselor si sistemelor care vor conduce afacerea. Acest lucru va implica dezvoltarea planul commercial pentru fluxul de vânzari (care include: stabilirea preturilor, promotii, ierarhii si politicile comerciale). Este esentiala experienta in documentarea proceselor si sistemelor dintr-o perspectiva de utilizator, cum ar FI scrierea URS, SPSsi, etc, precum si dintr-o perspectiva IS.

Projektdetails

  • Einsatzort:

    Bucharest,

  • Projektbeginn:

    asap

  • Projektdauer:

    10 months

  • Vertragsart:

    Contract

  • Berufserfahrung:

    Keine Angabe

Geforderte Qualifikationen

  • Kategorie:

    SAP Entwicklung, Organisation/Management

  • Skills:

    sap, consultant

Pixie Recruitment Services Limited